עשרת הדיברות למחפשי עבודה בדרך לחוזה הבא

החורף אולי גורם לנו לרצות להתחפר מתחת לפוך, אבל הוא לא תירוץ מספיק משכנע לדחיית חיפוש עבודה, במיוחד כששוק העבודה רותח כמו שהוא עכשיו. המון משרות בהייטק ממתינות לכם וגם הזדמנויות חדשות.

עשרת הדיברות למחפשי עבודה בדרך לחוזה הבא
10 - 01 - 18

אז בתזמון כזה, מה יותר מתאים מאשר לחדד עבורכם מספר נקודות חשובות? 

כל כך חשובות שנכנה אותן בלשון חיבה: עשרת הדיברות למחפשי עבודה. הקפידו לשמור עליהן - קלה כחמורה:

1. כבד את המראיין גם אם הוא צעיר ממך- אם אתם חלק משוק העבודה כבר מספר שנים, הגיוני שמתישהו תיתקלו במראיין צעיר יותר. נכון שזה לא עונג גדול לגלות שבידי הצעיר הזה מצוי הכוח לגזור את דינכם לחיוב או לשלילה, אך האמת היא שאין לכם שום ברירה אחרת מאשר לכבד את מי שיושב מולכם וממש לא רלוונטי בן כמה הוא, מאיזה מגזר, מין או כל מאפיין אחר.

2. לא תשקר- נתחיל בסיבה העיקרית: במוקדם או במאוחר, סופו של כל שקר להתגלות. לכן, ממש לא משנה אם יתברר בראיון העבודה שלא עבדתם עם כל שפות הפיתוח שציינתם בקורות החיים או שזה יקרה אחרי שהתקבלתם לעבודה וקיבלתם משימה בדיוק בנושא שאתם לגמרי לא מכירים. לכשזה יקרה זה יהיה גם לא נעים וגם נורא. אמינות היא תמיד מעל לכל. זכרו זאת!

3. לא תקפוץ בין מקומות עבודה כאילו אין מחר- נכון שבשנים האחרונות זה נראה אפילו מוזר כשעובד נשאר באותו מקום עבודה במשך יותר מ 10 שנים, מצד שני גם המצב ההפוך שבו קופצים כל שנה מחברה לחברה איננו מקובל.מעסיקים עדיין מעדיפים מועמדים שמסוגלים להתמיד על פני אלה שהם מזגזגים חסרי תקנה. לכן, בחרו את מקום העבודה הבא שלכם באופן שקול ודעו שלכל צעד בקריירה יש השלכה ארוכת טווח.

4. לא תשרוף גשרים- ממליצים הם שלב בלתי נפרד מסינון מועמדים ועל כן, אסור בתכלית האיסור לבצע צעד כלשהו שעלול לפגוע בקבלת המלצות ממקום עבודה. כשעוזבים מקום עבודה בטונים צורמים, זה התסריט הרע ביותר עבור כל עובד. לכן, לא משנה מה קרה ולמה זה נגמר- הקפידו לסיים את זה יפה ככל האפשר.

5. לא תשלח שוב ושוב קורות חיים לאותה המשרה- כבר 3 פעמים שאתם שולחים קורות חיים לאותה המשרה ולא חוזרים אליכם? עשו טובה לעצמכם ואל תשלחו בפעם הרביעית. למה? בגלל שאם מאז הפעם הראשונה ששלחתם חלפו שבועיים ושום דבר לא השתנה בדרישות המשרה או בניסיון שלכם- כנראה שגם התוצאה לא תשתנה... במילים אחרות- כנראה שגם בפעם הרביעית לא תגבלו שום תגובה...

6. לא תשכח שהאח הגדול רואה הכול- אתם לא באמת מאמינים שתוכלו להמשיך לשלוח קורות חיים מהמייל של העבודה ובאמצעות הלפ-טופ שסופק לכם לצרכי עבודה מבלי שזה יתגלה, נכון? אז זהו- עינו של מנהל ה- IT רואה הכל, אז עדיף לחפש עבודה ממחשב ומתיבת המייל האישיים שלכם.

7. לא תזלזל בראיון הטלפוני- זכרו: מה שנשמע כמו ראיון ומרגיש כמו ראיון הוא בהחלט ראיון. גם אם הוא מתבצע בטלפון ותופס אתכם באמצע נהיגה בכביש מהיר. הראיון הטלפוני הוא שלב מסנן וחשוב בדיוק כמו הראיון הפרונטאלי ולכן יש להתייחס אליו ברצינות.

8. לא תבחר בזכות השתיקה כשהמגייס ישאל אותך לגבי ציפיות השכר- אתם צודקים- בעולם מושלם כל מעסיק היה מצהיר על השכר המוצמד לכל תפקיד ומועמדים לא היו צריכים לקרוא מחשבות. אבל, כל עוד שזה לא יקרה, כששואלים אתכם בנוגע לציפיות השכר שלכם- כדאי שתענו תשובה שהכינותם מראש. ולא, תשובה כמו: "מה שנהוג בשוק העבודה" או "על מה אתם חשבתם?" היא לא לגיטימית.

9. לא תתפטר לפני שתמצא עבודה חדשה- כמו בעוד תחומים בחיים, מי שתפוס תמיד יחשב למבוקש יותר, לכן אפילו אם ממש בוער לכם לקום ופשוט לעזוב- התאפקו וחכו לזמן שבו כבר תהיה לכם הצעת עבודה אחרת ביד.

10. לא תיקח ללב תשובה שלילית לאחר ראיון- למה בדיוק עכשיו קיבלתם עוד תשובה שלילית? שאלה טובה ובהחלט לא נעים. מצד שני, הגיוני לצפות שזה יקרה לכם עוד מספר פעמים בחיים וזו לא סיבה להתייאש ולהסיק מסקנה גורפת שאף אחד לא ירצה אתכם. כמו שאומרים... אם הרכבת לא עצרה בתחנה, כנראה זו לא הייתה הרכבת שלכם.

Contact Us

  • Email: info@teslink.co.il
  • Phone:03-6111444
  • Fax:03-7525777
  • Address: Ramat-Gan branch: 11 Menachem Begin st.

Our Partners